Pasování prvňáčků na čtenáře

Ve středu 6. června 2018 se naši prvňáčci plni očekávání vydali do náchodské knihovny. V dětském oddělení už na ně čekaly pracovnice knihovny, které je mile přivítaly a sdělily jim, co je čeká a co mají dělat. Všichni si posedali na připravené židličky a pozorně poslouchali paní ředitelku. Najednou se ozvaly fanfáry a mezi všechny přítomné přišel rytíř Hron se svojí dvorní dámou. Právě rytíř Hron měl velmi důležitý úkol, a to pasovat naše prvňáčky na čtenáře. Nejprve však musel každý předvést, že umí opravdu číst. To všichni zvládli na jedničku. Rytíř Hron byl spokojen a každého prvňáčka po složení slibu slavnostně pasoval. Pasovací glejt dětem předával přímo pan starosta Jan Birke.Všichni odcházeli z knihovny nadšení, se  slavnostní náladou a někteří dokonce s 1. vypůjčenou knížkou, na jejíž čtení se moc těšili. Naše fotogalerie

Naše fotogalerie