Není klokan jako klokan

Ten kterého myslíme my je matematický!  Jedná se o matematickou soutěž. A jak to vlastně začalo? V roce 1991 se dva francouzští učitelé rozhodli zorganizovat soutěž ve Francii. Dali jí název Kangourou, aby vzdali hold svým australským přátelům, kteří je inspirovali. Postupně se rozšířila nejdříve po celé Evropě a potom i na další kontinenty. Za cíl si  dává získávat pro matematiku co nejvíce žáků. Chce jim ukázat matematiku zábavnou, přesvědčit je o tom, že při řešení různě obtížných netradičních úloh, založených především na logické úvaze, může každý zažít radost z úspěchu.
Také naši žáci se jí zúčastnili v měsíci březnu.  Bojovali ve dvou kategoriích: Klokánek (žáci 4. a 5. ročníku) a Cvrček (žáci 2. a 3. ročníku). A byli velmi úspěšní!

Základní pravidla soutěže
– v pěti kategoriích řeší soutěžící 24 soutěžních úloh, v kategorii Cvrček 18 úloh
– soutěžící v kategoriích Cvrček, Klokánek, Benjamín a Kadet mají čistý čas na zpracování 60 minut
– každý soutěžící  ve všech kategoriích vstupuje do soutěže s 24 (Cvrček 18) body
– úlohy jsou rozděleny do tří skupin podle bodování (úlohy za 3, 4 a 5 bodů)
– za každou správně zodpovězenou otázku získá soutěžící příslušný počet bodů (3, 4 nebo 5)
– za každou neřešenou úlohu nezíská ani neztratí žádný bod (0 bodů)– za každou špatně zodpovězenou úlohu se nepřičítá žádný bod, ale naopak se 1 bod odečítá (nikoli 3, 4 nebo 5 bodů)
– při řešení není dovoleno užívat kalkulačky, tabulky ani žádnou jinou literaturu

Nejlepší řešitelé na naší škole

Cvrček
2. třída: K. Ptáčková 51 b.,  Prouzová  46 b., E. Řezníčková 43 b., K. Lajerová 43 b.
3. třída: M. Bauer 68 b., D. Nehyba 57 b., E. Lesková 53 b.
Klokan
4. třída: J. Černý 85 b., G. Černeva 80 b., Š. Ptáček 77b.
5.třída: J. Ptáček 96b., L. Vočadlová 94b., Š. Franc 83 b.