Projektový den „Včeličky“

Pár dní potom, co se děti vrátily  do školních lavic, jsme si ve družině naplánovali další projektový den. Tentokrát  na téma “Včeličky”. Děti  pilně  “jako včeličky” pracovaly. Stříhaly a lepily, aby vytvořily malou papírovou včeličku  a společně  ji ukládaly do papírových pláství. Zdobily medové perníčky cukrovou polevou nebo si  vyrobily  svíčku ze včelího vosku. S  paní včelařkou  jsme strávili příjemné odpoledne, dozvěděli se,  co je pyl, kolik včelích královen může být v jednom úle  nebo  podle čeho se včela orientuje, aby se vrátila do svého včelína. Nakonec všichni  ochutnali květový nebo pastovaný med. Mňam…S paní včelařkou jsme se domluvili, že nás třeba v létě pozve na svoji zahradu a ukáže nám všechno naživo. A tady jsou fotografie.