Výlet na Kost

Ve čtvrtek 2. 6. byli prvňáci a druháci na výletě na hradě Kost. Po příjezdu autobusem a svačince jsme viděli produkci sokolníka. Výr velký nám létal těsně nad hlavou a prolétal bránou sestavenou z nás. Dozvěděli jsme se i zajímavé informace o chovu a lovu dravých ptáků.
 Po prohlídce hradu Kosti, kde se nám nejvíce líbily středověké zbraně a rytířská brnění, jsme shlédli šermířské divadelní představení v historickém duchu. Franta a Matěj stříleli ze zbraní, šermovali se, prali, zapalovali louče a dokonce chtěli odpálit bombu a to všechno jen kvůli pytli zlata? V každém případě pobavili nás moc.
Po výborném obědě nás ještě František nechal vystřelit z luku, vítězem byl Davča Kafka a nejlepší vrhačka sekyrou Agátka Bohušová. Potom porazili prvňáci druháky v přetahování lanem, ale nejspíš to bylo proto, že jim pomáhal. 
Závěrečné nakupování suvenýrů bylo už jen krásnou tečkou za ještě krásnějším celým výletem. Foto zde.