Setkání předškoláků

Milí předškoláci!
Přijďte si prohlédnout naši školu, seznámit se s  učitelkami, budoucími kamarády a vyzkoušet si různé školní aktivity a dovednosti.  Přesné termíny a náplň setkání naleznete zde.

Šikulky

Děti chodící na tento kroužek se scházejí pravidelně jednou za 14 dní ve středu. Pracují s různými materiály a vyzkouší si během roku různé techniky. Letos už jsme stihli vyrobit ježky z bukvic, podzimní lucerničky, sněžné sovy z borové šišky, obrázek k babímu létu… Podíleli jsme se i na výrobě výzdoby květníku na náchodském náměstí. 12. prosince to bylo přímo vánoční setkání, kdy jsme si vyzkoušeli pod vedením jedné šikovné babičky 🙂 zdobení perníčků. Foto zde.

Termíny kroužku od ledna 2019: 9. ledna, 23. ledna, 6. února, 20. února, 20. března, 3. dubna, 17. dubna, 15. května, 29. května

Prohlídka náchodského betléma

Ještě před Vánocemi jsme rádi přijali pozvání na prohlídku betléma v kostele sv. Vavřince na náchodském náměstí. Mohli jsme obdivovat jeho krásu a množství staveb a figurek, ale také jsme se dozvěděli mnoho zajímavých informací o vánočním poselství. Moc děkujeme.  Foto zde.

Vánoční přání

Přejeme Vám všem radostné prožití vánočních svátků, mnoho zdraví, štěstí a úspěchů v novém roce.

Zaměstnanci ZŠ Běloves

Lyžování

Nakonec se na horách přece jen objevil sníh a tak  jsme mohli vyrazit do Olešnice si zalyžovat. Pod dohledem zkušených instruktorů se stále  zdokonalujeme  …… Foto

Vánoce u nás

Ve čtvrtek 13. prosince byly děti hodně netrpělivé a zároveň se moc těšily. Tento den byl totiž jiný než ostatní. Po druhé vyučovací hodině jsme si vyzkoušeli naše vystoupení a zpívání na odpoledne a po té se všechny děti proměnily v kuchaře a kuchařky a ve třídách se krájelo, mazalo, peklo, zdobilo…. Proč? Děti připravovaly občerstvení pro rodiče a všechny další, kteří přišli tento den odpoledne k nám do školy trošku se vánočně naladit. Od 16.30 byla otevřena prodejní vánoční výstava a vánoční dílničky a v 17 hodin proběhlo vystoupení našich žáků. Vše se povedlo a nám nezbývá než poděkovat nejen dětem, ale i Vám rodičům, kteří jste nám pomohli se zajištěním vánočního odpoledne. Foto zde.

Organizace předvánočního týdne

Celý tento týden bude probíhat lyžařský kurz pro přihlášené děti. Každý den pojedou 2 pedagogové s dětmi jako dozor na lyžařský kurz. Proto některé třídy budou v určitý den rozptýlené do jiných tříd.

• pondělí dle rozvrhu (1. třída rozdělena)
  • úterý dle rozvrhu ( 4. třída rozdělena pouze na 3. a 4. hod)
  • středa 19. 12. kino od 8.30 “Když draka bolí hlava”, přibližný návrat na oběd – 4. – 5. třída v  11:40, 1. – 3. třída v 12:10
  • čtvrtek 20. 12. – dle rozvrhu, (5. třída rozdělena, výuka do 11:40)
  • pátek 21. 12. – vánoční besídky ve třídách, konec vyučování 1. – 3. třída 11.30, 4. – 5. 11.45

Školní družina

• čtvrtek 20. 12. – vánoční besídka (po obědě), výtvarný kroužek zrušen, Bavíme se sportem beze změny
  • pátek 21. 12. – provoz ŠD z do 15.00

Hodina kódu

Naši žáci se letos zapojili do celosvětové akce “ Hodina kódu”, které se zúčastňují desítky milionů žáků a studentů z více než 180 zemí světa. Na internetu jsou k dispozici výukové programy, které se snaží pootevřít dětem bránu do světa fungování výpočetní techniky a programování.  Žáci řešili logické úlohy a  programovali postavičky  jednotlivými povely pomocí tzv. bloků.
Hodinu kódu organizuje Code.org, nezisková organizace, která se věnuje zvyšování podílu zájmu o informatiku ve společnosti. Foto.

Vánoční výstava

Srdečně  Vás zveme  na vánoční  prodejní výstavu, dílny  a vystoupení v naší škole 13.12. 2018 od 16:30 hod
Program:
16.30 slavnostní zahájení, otevření výstavy a dílniček, pohoštění
17.00 – 17.30 vystoupení žáků školy
17.30 pokračování výstavy, dílniček a pohoštění
Výtěžek z prodejní výstavy bude použit na aktivity žáků školy ( výlety, hry…).