www.zsbeloves.cz

Úterý, 23 Únor 2016 20:28

Řád počítačové učebnyUntitled-1.tif

Přístup do učebny

• Do učebny mají žáci přístup pouze v doprovodu vyučujícího. Vyučující je povinen po celou dobu být v učebně s žáky a vykonává nad nimi dozor.

• Žáci mohou do učebny vstupovat i během přestávek, výběr žáků provádí třídní učitel.

• Za žáky v počítačové učebně během přestávky zodpovídá dozor konající pověřená osoba, která dohlíží i na dodržování tohoto řádu během přestávky.

• V těchto časech je otevřena počítačová učebna:

• 9:35 - 9:55

• 10:45 - 10:55

Pravidla chování žáků v učebně

• Žáci se řídí pokyny přítomného učitele (při výuce), nebo pokyny osoby vykonávající dozor na chodbě (během přestávky).

• Pro skupiny, které navštěvují učebnu pravidelně, je stanoven zasedací pořádek. Žáci jsou povinni jej dodržovat.

• Při jakékoli závadě nebo problému (nejde monitor, počítač „zamrzne“, apod.) žáci informují vyučujícího, který rozhodne o dalším postupu.

• Po skončení práce žáci uklidí své pracoviště a vypnou PC.

• Při práci na počítačích je žákům zakázáno:

• používat jakákoli vlastní externí datová úložiště (flash disky, externí hdd aj.)

• pít, nebo jíst, současně platí zákaz vnášení nápojů a jídel do učebny

• přenášet jakékoli součásti počítačů z jednoho pracoviště na jiné ( klávesnice, myši, monitory, sluchátka aj.).

• otevírat počítač a jakýmkoli způsobem manipulovat s vnitřkem počítače.

• otevírat tunel za počítačem a měnit zapojení kabelů, či připojovat další kabely

• během přestávek je zakázáno používat sluchátka

• jakkoli zasahovat do nastavení počítačů a provádět změny v nastavení OS Windows (složky na ploše, rozlišení monitoru, motivy plochy apod.) - tyto změny mohou žáci provádět pouze se souhlasem učitele během výuky

• svévolně vytvářet, mazat, přesouvat, přejmenovávat a kopírovat adresáře

• zasahovat do cizích souborů (instalované programy, data ostatních žáků), přesouvat je, přejmenovávat a mazat)

• Veškeré závady a poruchy při provozu, nebo i nestandardní chování PC oznámí žák ihned vyučujícímu, nebo osobě vykonávající dozor.

• Vyučující zapíše zjištěné závady do knihy závad, která je v učebně PC.

Pravidla chování na internetu a přístupu ke školní WiFi

• Žákům je dovoleno připojovat se ke školní WiFi prostřednictvím svých zařízení (mobilní telefony, tablety atd.) za předpokladu dodržování těchto pravidel:

• žáci se nepřipojují na stránky s obsahem sexuálním, či násilným

• žáci se na školních PC nepřihlašují do sociálních sítí (Facebook), ani do soukromých emailových schránek

• žáci nestahují nelegální obsah a programy a dodržují autorský zákon

• žáci dodržují desatero bezpečného internetu

• Nedávej nikomu adresu ani telefon. Nevíš, kdo se skrývá za monitorem na druhé straně.

• Neposílej nikomu, koho neznáš, svou fotografii a už vůbec ne intimní. Svou intimní fotku neposílej ani kamarádovi nebo kamarádce - nikdy nevíš, co s ní může někdy udělat.

• Udržuj hesla (k e-mailu i jiné) v tajnosti, nesděluj je ani blízkému kamarádovi.

• Nikdy neodpovídej na neslušné, hrubé nebo vulgární maily a vzkazy. Ignoruj je.

• Nedomlouvej si schůzku přes internet, aniž bys o tom řekl někomu jinému.

• Pokud narazíš na obrázek, video nebo e-mail, který tě šokuje, opusť webovou stránku.

• Svěř se dospělému, pokud tě stránky nebo něčí vzkazy uvedou do rozpaků, nebo tě dokonce vyděsí.

• Nedej šanci virům. Neotevírej přílohu zprávy, která přišla z neznámé adresy.

• Nevěř každé informaci, kterou na internetu získáš.

• Když se s někým nechceš bavit, nebav se.

• Při porušení pravidel může být žákovi používání školní WiFi zakázáno.

V Náchodě dne 4. 9. 2014 Mgr. L. Zelený, ředitel školy

Aktualizováno Úterý, 25 Říjen 2016 21:29

Založeno na Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.