www.zsbeloves.cz

Planetárium Hradec Králové PDF Tisk Email
Napsal uživatel Šárka Brátová   
Neděle, 01 Říjen 2017 20:21

Exkurze do Planetária

 

Byl pátek, den po svátku sv. Václava  a nejstarší tři ročníky  se sešly před školou už před sedmou hodinou. Cílem naší cesty byl Hradec Králové, konkrétně PLANETÁRIUM.  Program Sluneční soustava krásně zapadal do osnov Prvouky a Přírodovědy 3.-5. třídy a je určen pouze pro digitální planetária. Děti se dozvěděly více o  našem planetárním systému: o Slunci, planetách a malých tělesech, o jejich vzniku i zániku a  hledali jsme i souhvězdí. Digitální promítání na kopuli  velkého kinosálu bylo tak působivé, že děti ho většinou obdivovaly hlasitým   “óóó” a popravdě,  byl to opravdový zážitek i pro nás dospělé. Poté jsme se zastavili  u velkého kyvadla, interaktivního  modelu Zeměkoule, Slunce a Měsíce  a podívali jsme se i do kopule Hvězdárny , kde jsme viděli opravdový hvězdářský dalekohled. Ale koukat jsme nemohli, musíme prý příště vyrazit na exkurzi v noci :-) ...Zážitků bylo moc, vesmír je opravdu nekonečný a  výjimečný…... Fogalerie zde.

Aktualizováno Neděle, 01 Říjen 2017 21:16
 Založeno na Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.