Poslední týden v ŠD

V úterý 26. června pořádáme závěrečný výlet. Hned po obědě pojedeme vlakem do Velkého Poříčí, odsud půjdeme pěšky na rozhlednu „Signál“ na Slavíkově. Dále budeme pokračovat na Pavlišov, kde si zahrajeme FotbalGolf u p. Vlčka.

Ve čtvrtek 28. června půjdeme místo vycházky na prohlídku do pěchotního srubu „VODA“ hned vedle hasičské zbrojnice.

Další informace mají děti v notýsku.

V pátek 29. června bude provoz školní družiny do 14,00 hod.

Prodej lístků na obědy na září 2018

Pro rodiče budoucích prvňáčků a pro rodiče, kteří chtějí platit obědy hotově.

STŘEDA  29. srpna     9:00 – 11:00

ČTVRTEK 30. srpna    9:00 – 11:00

PONDĚLÍ 3. září           7:30 – 9:30

Pro rodiče, kteří chtějí platit obědy platbou na účet datum k úhradě dejte nejpozději k 18. srpnu, aby mohla být platba včas zúčtována

– nezapomeňte nastavit dostatečnou finanční částku.

číslo účtu vedeného u KB 115-5494990237 kód banky 0100 do zprávy pro příjemce uveďte  – jméno strávníka !!!!!!! variabilní symbol – 2017

 

Organizace konce šk. roku

  • 25.6. -26.6. třídnické práce, odevzdávání učebnic, úklid třídy, 1.-3. třída ukončení výuky  v cca 11:40 hod, 4.-5. třída dle kapacitních možností šk. jídelny cca ve 12 hod 
  • 27.6. filmové představení “Čertoviny”, v 7.45 odcházíme od školy, ukončení výuky kolem 11:30 hod
  • 28.6. třídnické práce, 1.-3. třída ukončení výuky  v cca 11:40 hod, 4.-5. třída dle kapacitních možností šk. jídelny cca ve 12 hod 
  • 29.6. vysvědčení, hodnocení školního roku, vyhodnocení sběrů, zakončení přibližně v 9 až 9:30 hod, oběd mezi 10.00 – 11.00 hod, provoz školní družiny do 14.00 hod
  • Poslední možnost odhlásit obědy v letošním školním roce je do 22.6. 2018. Děkujeme za pochopení.

Druháci v galerii

7. června žáci druhé třídy opět navštívili náchodskou galerii. S edukátorkou si popovídali o obrazech malíře Tomáše Tichého a pustili se do práce. Nejdříve vznikl nákres. Pak tvořili vlastní obraz; na karton se zaujetím lepili papírové pásky, válečkem nanášeli barvy.  Potom odnesli obrazy před galerii na sluníčko. Když barvy uschly, odstranili pásky a krása byla na světě. Podívejte se, jak jejich výtvarná díla vznikala a jak se povedla. Foto.

Třeťáci na vlastivědné vycházce

V pátek se třeťáci vydali do centra města, čekal je nejen pohled z kostelní věže Adam, ale hlavně spousta zajímavých informací od ochotného pana Kašpara o historii náchodských zvonů, obléhání města švédskými vojsky i historii tajné chodby vedoucí ze zámku. Nezapomněli jsme si také popovídat  o sloupech na náměstí, městském pranýři, podkově na Karlově náměstí a našem slavném rodákovi Josefu Škvoreckém. A abychom neplnili jen naše hlavy, museli jsme se na zpáteční cestě zastavit v cukrárně na zmrzlinu. Foto.

Děti čtou dětem – 4. díl

Poslední setkání předškoláků z MŠ Vítkova a páťáků ze ZŠ Běloves proběhlo ve čtvrtek 7. 6. 2018. Naše téma bylo “krysy” a i když to není zrovna úplně roztomilé zvířátko “Krysáci” děti pobavili moc. Nechyběly základní informace, otázky, ochutnávka sýra ani závěrečný úkol na pracovním listě a to nejdůležitější ČTENÍ. Děti i paní učitelky  se nasmály a užily si společné chvíle.

 

…učíme se trochu jinak …

Kniha,  sešit , prvouka,
učení to nejsou muka!
Sedneme si na zahradu,
někdo vpředu, někdo vzadu.

Učíme se v přírodě,
to nás baví, v pohodě.
Dřeviny, byliny a keř,
najdu všechno, to mi věř!!

Co je tohle, ptáme se,
každý něco přinese.
A když všechno rozluštíme,
dopíšem a dokreslíme,
zazvoníme zvonečkem,
přivoníme k pampelišce,
těšíme se,  někdy příště!!!

Prvouka v básnickém venkovním pojetí paní učitelky Brátové.  Foto zde.

Pasování prvňáčků na čtenáře

Ve středu 6. června 2018 se naši prvňáčci plni očekávání vydali do náchodské knihovny. V dětském oddělení už na ně čekaly pracovnice knihovny, které je mile přivítaly a sdělily jim, co je čeká a co mají dělat. Všichni si posedali na připravené židličky a pozorně poslouchali paní ředitelku. Najednou se ozvaly fanfáry a mezi všechny přítomné přišel rytíř Hron se svojí dvorní dámou. Právě rytíř Hron měl velmi důležitý úkol, a to pasovat naše prvňáčky na čtenáře. Nejprve však musel každý předvést, že umí opravdu číst. To všichni zvládli na jedničku. Rytíř Hron byl spokojen a každého prvňáčka po složení slibu slavnostně pasoval. Pasovací glejt dětem předával přímo pan starosta Jan Birke.Všichni odcházeli z knihovny nadšení, se  slavnostní náladou a někteří dokonce s 1. vypůjčenou knížkou, na jejíž čtení se moc těšili. Naše fotogalerie

Naše fotogalerie