Prvňáci a druháci na výletě v Broumově

V broumovském klášteře se žáci první a druhé třídy nejprve zúčastnili vzdělávacích programů. Pro druháky byl připraven program s názvem „Broumovsko skrytou kamerou“, který byl zaměřen na živočichy tohoto regionu. Děti se dozvěděly mnoho zajímavostí – například že nejrychlejším zvířetem u nás je sokol stěhovavý, co znamená pojem predátor, jak funguje echolokace u netopýrů nebo jak vypadá a kde žije čolek. Měly možnost prohlédnout si jelení i srnčí paroží, lebku tchoře a jezevce, kožešinu lišky a na závěr zhlédnout několik krátkých videí z fotopastí.

Prvňáci probádali svět hornin a nerostů díky programu „Do podzemí s permoníky“. Objevili tak kouzlo neživé přírody a dostali se do tajů podzemí. Děti se staly badateli, vyzkoušely si práci s  geologickými kladívky, houbičkami a štětci. Pomocí náčiní mohly samy hledat pískovcové kameny a dokonce i fosílie.

Další část výletu patřila návštěvě farmy Wenet, kde si děti prohlédly a nakrmily řadu zvířat. Největší pozornost vzbudily lamy, kozy, papoušci a dikobrazi. Nechyběl ani čas na nákup drobných suvenýrů na památku.

I když nám počasí příliš nepřálo, děti si celý den užily, odnesly si spoustu nových poznatků i hezkých zážitků. FOTO

Pasování prvňáčků na čtenáře

Dne 4. června 2026 proběhlo v náchodské knihovně pasování prvňáčků na čtenáře. Děti přivítala  nejen paní ředitelka, paní knihovnice a paní ředitelka naší školy, ale především rytíř Hron, který si ověřil znalosti písmenek a schopnost dětí číst krátké texty. Prvňáčci prokázali, že během školního roku udělali velký pokrok a zaslouží si stát se opravdovými čtenáři. Děti složily čtenářský slib, převzaly si pamětní list a dárek v podobě knihy. Pasování bylo krásným oceněním jejich píle a motivací k dalšímu objevování světa knih.

Děkujeme také všem rodičům a prarodičům, kteří se této akce zúčastnili. FOTO

!ZMĚNA!

……POZOR! ZMĚNA TERMÍNŮ KROUŽKŮ
BAVÍME SE SPORTEM A IN-LINE BRUSLENÍ………….
Poslední kroužek Bavíme se sportem bude pro 1. a 2. třídu tento čtvrtek 11. června, pro 3. – 5. třídu příští čtvrtek 18. června.
Z organizačních důvodů se in-line bruslení pro 1. a 2. třídu přesouvá z pondělí 15. na čtvrtek 18. června.
Děkujeme za pochopení

Informace ze školní jídelny

O vrácení přeplatku na stravovacím účtu je možné požádat telefonicky nebo e-mailem v kanceláři vedoucího školní jídelny. Přeplatek bude následně zaslán na bankovní účet.
Pokud si o vrácení přeplatku nepožádáte, bude částka automaticky převedena na úhradu stravného v následujícím období. 
Žákům, kteří naši školu opouštějí ( žáci 5. ročníku nebo žáci přestupující na jinou školu), bude případný přeplatek na stravovacím účtu automaticky vrácen na bankovní účet, ze kterého byly platby stravného zasílány.

Upozornění k obědu dne 26.6.

Pokud Vaše dítě nebude poslední školní den (26. 6.) obědvat ve školní jídelně (např. odchází po předání vysvědčení), prosíme o odhlášení obědu nejpozději do 19.6.. Poslední školní den se obědy vydávají už od 10 hodin.

Děkujeme za pochopení.

5 let uteklo jako voda…

Páťáci se s naší školou rozloučili krásným a dojemným vystoupením, které připravili i pro své spolužáky dopoledne a pro rodiče a učitele ve čtvrtek 4. června odpoledne. V pestrém programu nechyběl zpěv, tanec i ukázka výuky některých hodin 🙂. Žáci nám představili svoje koníčky a zájmy a i to, na jaké škole budou ve studiu pokračovat.
Celé vystoupení bylo krásným poděkováním za čas strávený na naší škole a zároveň symbolickým vykročením na novou životní cestu. Přejeme našim páťákům mnoho úspěchů, radosti a štěstí v dalších letech. Budeme na ně s láskou vzpomínat. Foto

Koncert Davida Peta u nás ve škole

Na naší škole jsme přivítali mladého českého zpěváka a klavíristu Davida Peta, který malým posluchačům předvedl některé svoje autorské písně. David Pet skládá vlastní hudbu i texty v českém jazyce a ve své tvorbě propojuje prvky popu a rocku. Žáci se aktivně zapojovali, zpívali společně s interpretem a odměňovali jednotlivé skladby potleskem. Zábavný byl i hudební kvíz, který měl pro žáky zpěvák připravený. Celé vystoupení se neslo v přátelské a energické atmosféře. Foto

BĚH O BĚLOVESKÉ BUBLINKY

Areál v Malých lázních v Bělovsi se v neděli 24. května proměnil v dějiště tradičního běžeckého závodu BĚH O BĚLOVESKÉ BUBLINKY. Na startovní čáru se postavily i přes dvě desítky dětí z naší základní školy, které přišly poměřit své síly a užít si dopoledne plné pohybu. Skvělé výkony podaly i paní učitelky, které se s nadšením zapojily do běhu. Foto.

Den rodin v ŠD

Ve středu 20. května jsme společně s rodiči i ostatními členy rodiny oslavili Den rodin. 💛 Děkujeme všem za milou atmosféru, společně strávený čas a krásné chvíle plné radosti, úsměvů a vzájemného setkání. Těší nás, že jsme tuto oslavu mohli prožít společně. 🌷 Foto zde

 

Dopravní soutěž

Dne 19. května se čtyři žáci 5. ročníku naší školy zúčastnili dětské dopravní soutěže, která se konala na dětském dopravním hřišti v Náchodě. Celé dopoledne soutěžící poměřovali své znalosti, dovednosti i pohotovost v několika náročných disciplínách.

Na žáky čekaly celkem čtyři soutěžní úkoly – první pomocjízda zručnostijízda po dopravním hřišti a test mladého cyklisty. Ve všech disciplínách museli prokázat nejen znalost pravidel silničního provozu, ale také šikovnost, soustředění a schopnost správně reagovat v různých situacích.

Soutěž probíhala po celé dopoledne a naši žáci si vedli velmi dobře. Díky svému nasazení, týmové spolupráci a zodpovědnému přístupu vybojovali krásné 4. místo.

Všem účastníkům děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy a gratulujeme k pěknému výsledku. Svým výkonem ukázali, že bezpečnost v dopravě berou vážně a dokážou získané znalosti úspěšně využít v praxi. Foto zde