www.zsbeloves.cz

ZŠ, Náchod, 1. máje 365
Výlet na zámek Potštejn PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ťokanová Lucie   
Úterý, 02 Leden 2018 20:30

Výlet na zámek Potštejn

7. prosince se vydali žáci 1. a 2. třídy na vánočně laděný výlet na zámek Potštejn. Společně s holčičkou Barunkou a andělem Arielem se stali součástí Betlémského příběhu, který se odehrával ve zcela přetvořených a kulisami vybavených prostorách zámku. Po představení si poseděli v zámecké cukrárně, prohlédli si i zámecký Betlém, světelnou vánoční výstavu a na konec si každý koupil nějakou tu drobnost na památku. Fotogalerie.
Aktualizováno Úterý, 02 Leden 2018 20:35
 
Podzim ve družině PDF Tisk Email
Napsal uživatel Iva Prokopová   
Středa, 29 Listopad 2017 21:01

Podzim v družině

Čas nám nějak rychle ubíhá  a jsou to už skoro tři měsíce, co naši prvňáčci usedli  do školních lavic. V družině se perfektně “zabydleli”, nedělalo jim problém najít si tu nové kamarády i mezi staršími dětmi a bezproblémově se zapojit  do všech činností a kroužků. I když nám v září počasí moc nepřálo,  všichni chtěli trávit co nejvíce času v přírodě. Pořádali jsme nejrůznější soutěže, běhali, závodili nebo pouštěli draky. Objevovali  krásy lesa, chodili  na houby nebo sbírali plody podzimu.  Třeba šípků bylo tolik, že si můžeme vařit čaj celou zimu. Když ale začalo být nevlídno a nechtělo se nám ven, děti upekly  výborný jablkový perník, dlabaly halloweenskou dýni a pustily se do  vyrábění různých podzimních dekorací. Kromě toho jsme si stihli číst pohádky, vyprávět, hrát hry nebo zpívat. Teď už se pomalu budeme těšit na čerta a Mikuláše, který k nám do družiny zavítá v pondělí 4. prosince. Fotogalerie.

Aktualizováno Středa, 29 Listopad 2017 22:53
 
Ukázka canisterapie PDF Tisk Email
Napsal uživatel Iva Vítková   
Pondělí, 20 Listopad 2017 19:52

Ukázka canisterapie

Ve čtvrtek k nám do školy zavítali dva pejsci se svou cvičitelkou, předvedli nám nejen malou ukázku canisterapie, ale i svou poslušnost a hravost. Pejsky jsme si mohli pohladit, dávat jim povely a odměnit je malým pamlskem. Všichni zúčastnění se mohli přesvědčit  o tom, že pes dokáže svou přítomností vyvolat dobrou náladu, kterou jsme si odnesli i domů. Fotogalerie....

 

Aktualizováno Pondělí, 20 Listopad 2017 22:17
 
Beseda se spisovatelem PDF Tisk Email
Napsal uživatel Iva Vítková   
Úterý, 24 Říjen 2017 19:46

Beseda se spisovatelem

V pondělí přijel do naší školy skutečný pan spisovatel Jan Opatřil, představil nám některé své knihy, přiblížil nám, jak vzniká opravdová kniha i ilustrace, a dokonce nám přečetl první kapitolu ze své knihy. Bylo to opravdu velmi zajímavé a pro většinu z nás to bylo první setkání se spisovatelem a ilustrátorem vůbec - a doufáme, že ne poslední! Fotogalerie.

 

Aktualizováno Úterý, 24 Říjen 2017 20:00
 
Dotazník Místního akčního plánu vzdělávání v ORP Náchod PDF Tisk Email
Napsal uživatel Iva Vítková   
Úterý, 24 Říjen 2017 19:32

Dobrý den,

 

dostává se Vám do rukou dotazník, jehož výsledky poslouží pro potřeby Místního akčního plánu (MAP) vzdělávání v ORP Náchod. Cílem dokumentu je rozvoj spolupráce a komunikace různých aktérů
ve vzdělávání, podpořit rozvoj a kvalitu vzdělávání a všeobecně podpořit rozvoj školství v regionu jako takovém, tak i skrze reflexi na systém školství v naší republice jako takový. Snahou je docílit pozitivních změn v oblasti školství, které budou mít přínos i v rámci našeho regionu.

 

Dotazníky budou rozdány do všech škol v ORP Náchod zapojených do MAP rozvoje vzdělávání v ORP Náchod (vyjma škol v obcích Česká Čermná a Nový Hrádek, které spadají pod MAP vzdělávání pro ORP Dobruška).

 

Čemu mají posloužit výsledky?

Výsledky budou významným podkladem pro dokument MAP vzdělávání v ORP Náchod (v případě škol z města Náchod i pro potřeby Koncepce rozvoje školství ve městě Náchod). Na základě získaných odpovědí bude možné vysledovat pozitivní a negativní zjištění v řadě oblastí v důsledku čehož lze pak např. navrhnout konkrétní aktivity, aby se pozitivní prvky rozvíjely nadále a zároveň, aby došlo
k minimalizaci zjištěných negativních prvků/jevů. Dotazníky budou vyplňovány anonymně. Výsledky
z dotazníků budou prezentovány v agregované podobě v následujících formách:

1) Výsledky budou zpracovány v agregované podobě za celé řešené území MAP vzdělávání v ORP Náchod.

2) Výsledky budou zpracovány v agregované podobě za město Náchod pro potřeby Koncepce rozvoje školství ve městě Náchod (týká se pouze škol z města Náchoda).

3) Výsledky budou zpracovány v agregované (souhrnné) podobě za jednotlivé školy z řešeného území MAP vzdělávání v ORP Náchod a budou dány k dispozici ředitelům školy.

Individuální data za jednotlivé dotazníky nebudou nikde prezentována, budou sloužit pouze
pro potřeby zpracování agregovaných dat. Díky tomu bude zajištěna anonymita celého šetření.

 

Jaký bude harmonogram dotazování?

Dotazníky budou distribuovány v polovině října 2017. Termín pro vyplnění dotazníků je do 10. listopadu 2017.

 

Jaký bude způsob vyplňování dotazníků?

Dotazníky budou vyplňovány online. Každý dotazník má svůj vlastní odkaz, kde je možné jej elektronicky vyplnit.

 

Dotazník určený pro rodiče dětí navštěvujících ZŠ naleznete k vyplnění na následující adrese:

https://www.survio.com/survey/d/rodicena

 

Co bude následovat po skončení dotazníkového šetření?

Po provedeném dotazníkovém šetření budou data vyhodnocena a zpracována v podobě uvedené výše (viz Čemu mají posloužit výsledky). Výsledky budou zapracovány do dokumentu MAP vzdělávání v ORP Náchod a v případě náchodských škol do Koncepce rozvoje školství ve městě Náchod.

 

Po rozeslání výsledků na jednotlivé školy je možné se zájemci z řad ředitelů na každé škole uspořádat schůzku, kde lze zjištěné informace rozebrat, interpretovat a diskutovat.

 

Předem Vám děkujeme za ochotu a spolupráci při vyplňování dotazníků.

Za realizační tým

Karel Turek

 

 

Aktualizováno Úterý, 24 Říjen 2017 19:35
 
« ZačátekPředchozí12345DalšíKonec »

Strana 2 z 5Založeno na Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.